+48 94 358 54 28, 505 202 873

Zdrowie

Dieta warzywno-owocowa ma charakter głodówki leczniczej, stosowanej od 2 do 6 tygodni. Dieta ta jest oparta na spożywaniu surowych i nisko przetworzonych produktów roślinnych, odpowiednio wybranych warzyw i owoców o niskim indeksie glikemicznym i niespożywaniu białka i tłuszczu. W czasie postu zabronione jest również spożywanie alkoholu, picie kawy i mocnej herbaty, napojów słodzonych. Dieta warzywno-owocowa dostarcza organizmowi max. 600 - 800 kcal na dobę. Organizm przechodzi wtedy na odżywianie wewnętrzne a przerwanie dostarczania organizmowi białka i tłuszczu, skutkuje zużywaniem własnych, zwyrodniałych białek, tłuszczu oraz złogów. Uruchamiają się procesy zwiększające odporność, uaktywniają się mechanizmy regeneracji, cofają się zwyrodnienia i procesy zapalne co skutkuje ustępowaniem wielu chorób przewlekłych. Dieta bogata w enzymy, mikroelementy i witaminy, korzystnie alkalizuje i odtruwa organizm, wzmacnia własne, samoleczące mechanizmy oraz przywraca równowagę przemiany materii. Warzywa i owoce to produkty bogate w naturalne przeciwutleniacze. Wspomagają one procesy naprawcze oraz działają oczyszczająco, uzdrawiająco i odmładzająco na wszystkie komórki naszego organizmu. Bardzo ważnymi elementami diety są naturalny zakwas buraczany oraz naturalne kiszonki – mają one charakter probiotyków. Dieta również przywraca komórkom wrażliwość na insulinę, przez to ma bezpośredni wpływ na cofanie się chorób z tzw. zespołu metabolicznego (nadwaga, nadciśnienie, miażdżyca). Po zakończeniu diety warzywno-owocowej zalecamy przejście na dietę opartą na warzywach, owocach, ziarnach, roślinach strączkowych z niewielkim dodatkiem produktów zwierzęcych – dieta zbilansowana - dieta długowieczności…
                                                                                                             
                                                                                                                                                    Polecam
                                                                                                                                                    dr Paweł Zalicki
                                                                                                                                                    Współwłaściciel Neptuno Resort & Spa

Sosnowy las i morskie powietrze tworzą tu specyficzny mikroklimat, który sprzyja regeneracji sił witalnych. Zachęcamy do korzystania z niego pełną piersią przez cały rok. Nordic Walking brzegiem morza, wycieczki rowerowe, joga, medytacje i „morsowanie” zimą to tylko część naszych propozycji.
Odnowę ciała wspieramy przede wszystkim zdrową dietą. Udostępniamy też kompleks saun i gabinety masażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą, która pomoże odnaleźć zdrowie i wewnętrzny spokój.

Pakiet Pobytowy - skorzystaj z oferty

Opinie Gosci z turnusu zdrowotnego:

W 2009 zdiagnozowano u mnie miażdżycę tętnic wieńcowych i lekarze wysyłali mnie na natychmiastową operację poczwórnego „baypassu”. Zdecydowałem się jednak trochę poczekać i rozważyć wszelkie możliwe inne opcje.

Przeczytaj więcej...

                                                                                                                                                                Adam Galant, C'Ville, IL (USA)
                                                                                                                                                                25.08.2017

 

 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij